Своєї святості Пресвята Богородиця досягла саме в храмі, – Предстоятель

Pravvistnyk.org | 06.12.2018.

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у Свято-Введенському чоловічому монастирі Києва 4 грудня, в день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архіпастир розповів про життя Пресвятої Богородиці, підкресливши, що Вона була такою ж людиною, як і кожен з нас, але «ніхто і ніколи не може зрівнятися з Її святістю, і кожен повинен прагнути цього».

«Пресвята Діва Марія завжди чує молитви тих, хто до неї звертається, і поспішає до них на допомогу, – сказав Блаженніший Онуфрій. – Вона завжди з тими людьми, які в скорботі і хворобі. Ми повинні прагнути до тієї святості Пресвятої Діви Марії».

Особливо вражає, за словами Предстоятеля, наскільки Пресвята Богородиця одночасно є високою за святістю і смиренням.

«Вона теж була людиною, у неї було все те, що у нас: така ж плоть, така ж душа… Але Її смирення, яке було основою глибокої і вдячної любові до Бога, зробило Її такою, якою Вона є, – Святішою за всіх святих», – зазначив Його Блаженство.

Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що своєї святості Пресвята Діва Марія досягла саме в храмі, де вона очищала свою душу, удосконалювала свою молитву, читала Святе Письмо, і це «давало їй світлий і чистий розум».

«Домашня молитва теж дуже важлива і необхідна, – пояснив Владика. – Але молитва церковна вище за домашню, тому що тут збирається багато молитовників, а Господь говорить: “Де двоє або троє в ім’я Моє зібрані, там я серед них “(Мф. 18:20). Церковна молитва зміцнює нас, дає нам ту благодатну силу, яка необхідна людині, щоб подолати всі випробування, які посилає нам Бог… і які нас підштовхують до Бога».

В кінці проповіді Архіпастир побажав кожному сили і розуму збиратися у храмі, зберігати чистоту православної віри, любити, терпіти один одного і молитися за всіх, в тому числі за недругів.

«Це той шлях, який пройшла Матір Божа, яким вона заповідає нам йти, і який веде людину до вищого спасіння на небі», – підсумував Предстоятель УПЦ.

Як повідомляла СПЖ, 4 грудня, в день святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці, Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі Києва.

Читать на источнике