Порошенко: об’єднавчий Собор відбудеться 15 грудня

Pravvistnyk.org | 06.12.2018.

Президент Петро Порошенко заявив, що «Собор» обере главу нової Церкви і затвердить її статут. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Собор відбудеться 15 грудня 2018 року», – заявив Петро Порошенко на Форумі місцевого самоврядування в Києві 5 грудня 2018 року.

Він додав: «Цей Собор затвердить статут нашої нової Церкви. Цей Собор вибере предстоятеля».

Ресурс ВВС стверджує, що дату проведення «Собору» підтвердили його джерела в Константинополі.

За даними ВВС «об’єднавчий Собор» буде тривати один день. Його куратором буде спеціальний представник Константинопольського Патріархату, митрополит галльський Еммануїл (Адамакіс). У роботі зборів також візьмуть участь екзархи Фанару в Україні архієпископ Даниїл (Зелінський) та єпископ Іларіон.

Як повідомляла СПЖ, Синод Константинопольського Патріархату підготував проект статуту майбутньої Помісної Церкви України, однак остаточної дати «Собору» у своєму офіційному повідомленні не назвав. Президент Петро Порошенко заявив, що дату «Собору» визначить Константинопольський Патріарх.

Раніше заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич пояснив: він вважає дивним той факт, що ще немає самої Церкви, а її статут вже роблять. «Це вказує на певну залежність або відсутність незалежності в цьому процесі саме української сторони. Тому що всі Церкви, які раніше отримували автокефалію, самі писали свої статути. А тут пишуть для України і кажуть, як це має бути», – пояснив священнослужитель.

Читать на источнике