Новинський закликав СБУ не виконувати злочинних наказів щодо УПЦ

Pravvistnyk.org | 06.12.2018.

У вівторок, 4 грудня, народний депутат, голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський застеріг владу від неправомірного використання спецслужб у тиску на представників УПЦ. Про це повідомив «Перший козацький» на своїй сторінці в Facebook.

Політик розкритикував дії Мін’юсту та Мінкультури по відношенню до Києво-Печерської і Почаївської лавр, висловивши переконання, що їхньою справжньою метою є незаконне відбирання святинь для подальшої їх передачі створюваній «Єдиній Помісній Православній Церкві в Україні», яка, за його словами, є політичною організацією.

«Я закликаю всіх представників Служби безпеки України не виконувати злочинні накази свого керівництва, – заявив Новинський на брифінгу. – Не порушувати закон України про Службу безпеки. Не робити тих дій, які вони роблять, щоб тиснути на наших священиків і архієреїв».

Глава «Опозиційного блоку» підкреслив, що партія буде використовувати всі законні засоби для захисту священиків і єпископів УПЦ.

Як повідомляла СПЖ, 30 листопада представники СБУ провели обшуки в будинку, що належить настоятелю Києво-Печерської лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу, і в підсобному господарстві лаври. 3 грудня почалися обшуки в храмах і приватних будинках священиків УПЦ в Житомирській області. У Головному управлінні Національної поліції України в Житомирській області повідомили, що обшуки проводяться в рамках розслідування однієї і тієї ж кримінальної справи, яку порушено за статтею про розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Читать на источнике