Запрошення на «об’єднавчий Собор» єпископам УПЦ роздає місцева влада

Pravvistnyk.org | 07.12.2018.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко намагався вручити запрошення на «об’єднавчий Собор» єпископу Дубенському Пимену, – про це повідомляє кореспондент СПЖ, – Однак владика відмовився.

6 грудня в приміщенні Рівненскої ОДА відбулась офіційна зустріч вікарія Рівненської єпархії УПЦ єпископа Дубенського  Пимена з очільником Рівненщини. За словами владики, розмовляли про ситуацію в Україні та ділились враженнями від останніх церковних подій. Після дружньої розмови Олексій Муляренко хотів передати запрошення на «об’єднавчий Собор» від Патріарха Варфоломія, утім, єпископ Пимен відмовився і пояснив свою позицію.

  • – Я вважаю, що це виключно церковне питання, а відтак, подібні запрошення мають передавати люди причетні до Церкви, – коментує єпископ Дубенський Пимен, – У мене є керівник, Блаженнійший Митрополит Онуфрій і якщо я прийму запрошення на «об’єднавчий Собор», то виключно, з його рук.

Аналогічне запрошення голова ОДА Олексій Муляренко передав митрополиту Сарненському і Поліському Анатолію. Як стало відомо з офіційного сайту Сарненської єпархії УПЦ, владика Анатолій  прийняв його.

5 грудня в Рівненському управлінні СБУ пройшов масовий допит священиків Рівненської єпархії Української Православної Церкви. Духовенству висунули звинувачення за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 – Держзрада і ст. 161 – Розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Після закінчення допиту духовенство єпархії провело брифінг для ЗМІ. Під час брифінгу вікарний архієрей єпархії єпископ Дубенський Пімен (Воят) заявив, що не планує брати участі в «об’єднавчому Соборі».

Читать на источнике